ثبت نام | ورود
English
امروز چهارشنبه 1399.11.8 Iranian Construction Engineering and Management
صفحه اصلی
سایر مباحث مدیریت

معرفی کتاب: گفت‌وگو با مردم (فرآیند شناخت مشتری بر اساس مدل استارتاپ ناب)
عنوان: گفت‌وگو با مردم (فرآیند شناخت مشتری بر اساس مدل استارتاپ ناب)
مولف: گیف کنستابل و فرنک ریمالوسکی
ترجمه: همایون کاوه و صالح سپهری فر
انتشارات: دنیای اقتصاد

شاید شما هم ایده‌ای جدید دارید و دوست دارید بر مبنای آن، کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید. با وجود اینکه بسیاری از استارتاپ‌ها در حوزه فناوری و به ویژه فناوری دیجیتالی فعالیت می‌کنند، اما یک استارتاپ به هیچ وجه به این حوزه محدود نمی‌شود. در حقیقت هر ایده نو که قابلیت کسب درآمد دارد می‌تواند در قالب یک استارتاپ به دنیا عرضه شود.

به گزارش اقتصادنیوز، استارتاپ، کسب‌وکاری است که به دنبال یک مدل قابل توسعه و تکرارپذیر برای خود است. منظور از قابل توسعه، افزایش تعداد مشتریان، محصولات، پرسنل، اندازه شرکت و البته سود حاصله است. همچنین منظور از تکرارپذیر نیز دستیابی کسب‌وکار به یک الگوی باثبات برای انجام فعالیت‌هایی برای سودآوری است.

استیو بلنک مغز متفکر و مدرس کارآفرینی و نویسنده کتاب چهار گام به سوی پدیداری و راهنمای صاحبان کسب‌وکارهای نوپا در مورد کتاب گفت‌وگو با مردم می‌نویسد: از‌‌ همان نخستین باری که تدریس مفاهیم گسترش مشتریان و نیز سکوی پرش ناب را در سال ۲۰۰۲ آغاز کردم، بر این باور بودم که مهمترین اصلی که باید مورد توجه قرار داد، چیزی نیست جز «بیرون زدن از ساختمان». از آن زمان تاکنون، تغییرات زیادی روی داده است.

مفاهیمی که برای نخستین بار در کتاب چهار گام به سوی پدیداری مطرح کردم، به یک جنبش بین المللی یعنی جنبش استارتاپ ناب تبدیل شد. کلاسی که برای تدریس این مفاهیم طراحی کرده بودم - یعنی سکوی پرش ناب- امروزه در دانشگاه‌های استفورد، دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو و اخیرا در دانشگاه نیویورک تدریس می‌شود. بیش از ۲۰۰ مدرس دانشگاه تاکنون در سمینار مدرس سکوی پرش ناب من شرکت کرده‌اند و اکنون این مفاهیم را در صد‌ها دانشگاه در سراسر جهان تدریس می‌کنند. بنیاد ملی علوم و نیز موسسه ملی سلامت در برنامه شرکت‌های نوآوری یا‌‌ همان I-Corps، از این اصول برای تجاری‌سازی پژوهش‌های علمی خود استفاده می‌کنند. کلاس آموزشی چگونه کسب‌وکاری نوپا را شکل دهیم در وب‌سایت آموزشی اوداسیتی تاکنون ۲۲۵ هزار بیننده در سراسر جهان داشته است. در طی چند سال گذشته، ده‌ها شرکت بزرگ از جمله جنرال الکتریک، کوالکام و نیز اینتویت از شیوه استارتاپ ناب بهره جسته‌اند.

با اینکه کتاب گفت‌وگو با مردم حجم کمی دارد، اما در عین حال بسیار جامع است. کتاب گفت‌وگو با مردم در واقع چگونگی بیرون زدن از ساختمان را آموزش می‌دهد.

این کتاب راهنمایی برای همه دانشجویان و کارآفرینان برای یافتن افرادی برای مصاحبه، ساختاربندی و انجام گفت‌وگوهایی موثر با مردم و بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از آن است. گیف کنستابل در این کتاب، داستانی جذاب را به همراه راهبرد‌ها، راهکار‌ها و نیز تمرین‌هایی ارزشمند ارائه می‌کند که می‌تواند به دستیابی شما به اهدافی که از فرآیند شناخت مشتریان در نظر دارید کمک کند.

خواه دانشجو باشید یا کارآفرینی مشتاق و یا حتی مدیر تولید یک شرکت و قصدتان هم بیرون زدن از ساختمان باشد، این کتاب پیش‌نیازی برای موفقیت شما خواهد بود. این کتاب سرشار از توصیه‌های بجا و کاربردی است که به شما امکان بیشترین بهره‌برداری از زمانی که بیرون از ساختمان سپری می‌کنید را می‌-دهد.
کتاب گفت‌وگو با مردم، مکملی بسیار عالی برای سایر کتاب‌های موجود در زمینه گسترش مشتریان است. اگر قصد تدریس کارآفرینی و یا به راه اندازی شرکت نوپا را دارید، خواندن این کتاب را برای دانشجویان و یا اعضای تیمتان الزامی کنید!

دیگران در مورد این کتاب چه گفته‌اند؟
- «شناخت مشتریان را باید مهم‌ترین گام برای موفقیت در کارآفرینی دانست و کتاب گفت‌وگو با مردم را نیز می‌توان هوشمندانه‌ترین گام برای آغاز مسیر به منظور یافتن مسائل واقعی در ارتباط با مشتری و حل آنها دانست.»
آندره مارکویز، مدیر اجرایی، مرکز کارآفرینی لس‌تر، دانشگاه کالیفرنیا برکلی

- «سال‌هاست با بازارپژوهی آشنایی داریم. این شیوه در طی زمان امتحان خود را پس داده و مشخص شده که برای راه اندازی یک بنگاه موفق ضروری است. ما در تلاش‌هایمان در زمینه کارآفرینی در موسسه فناوری ماساچوست از این اصل استفاده کرده‌ایم. با این حال سئوال این است که چگونه می‌توان مهارت‌های ضروری برای کارآفرینان را از آن استخراج کرد تا آن‌ها با بهره‌گیری از این مهارت‌ها، بازارپژوهشی را به شکلی اثربخش‌تر و کارآمد‌تر به انجام برسانند. این کتاب می‌تواند مطالبی ارزشمند در این خصوص را به خواننده ارائه دهد.»
بیل اولت، مدیر اجرایی، موسسه مارتین تراست در بخش کارآفرینی موسسه فناوری ماساچوست

- «اگر مدرس دوره‌های کارآفرینی هستید و یا اینکه مدیریت یک مرکز شتابدهنده استارتاپ‌ها را بر عهده دارید، حتماً این کتاب را به عنوان تکلیف برای مطالعه به دانشجویان و یا صاحبان استارتاپ‌ها بدهید. من خودم چنین کاری می‌کنم.»
استیو بلنک، مدرس کارآفرینی و نویسنده کتاب چهار گام به سوی پدیداری و راهنمای صاحبان کسب‌وکارهای نوپا

- «گیف کنستابل یکی از تاثیرگذار‌ترین افراد از‌‌ همان آغاز شکل‌گیری جنبش استارتاپ ناب بوده است. کتاب گفت‌وگو با مردم می‌تواند برای کارآفرینان در حوزه‌های مختلف، بسیار کاربردی، سرشار از اطلاعات و سودمند باشد.»
پاتریک ولاسکووتیس، نویسنده کتاب پرفروش کارآفرین ناب           

آرشيو مطالب...


Copyright 2012
تعداد کاربران: 120