ثبت نام | ورود
English
امروز چهارشنبه 1397.7.4 Iranian Construction Engineering and Management
صفحه اصلی
سازه و زلزله

راه اندازی رصدخانه مغناطیسی جهت پیش بینی رخداد های زلزله دراطراف تهران
رئیس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از راه اندازی رصدخانه مغناطیسی جهت پیش بینی رخداد های زلزله دراطراف تهران خبر داد.

مجید نبی بید هندی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بنا داریم تا یک رصد خانه مغناطیسی، در حوالی تهران برای پیش نشانگری زلزله راه اندازی کنیم.

وی افزود: به دلیل اینکه قبل از به وقوع پیوستن زلزله، رخدادهایی همچون، رفتار حیوانات، تغییرات میدان مغناطیسی و مواردی از این دست اتفاق می افتد، نیاز است که این موارد پیش بینی شوند.

وی با بیان اینکه مطالعات در زمینه پیش نشانگری زلزله امر مهمی است، اظهار داشت: با راه اندازی رصدخانه مغناطیسی می توانیم تغییرات میدان مغناطیسی زمین را مورد بررسی قرار دهیم.

نبی بیدهندی گفت: راه اندازی این رصدخانه نیاز به تجهیزاتی دارد که هنوز به طور کامل در ایران ساخته نشده است، به همین دلیل باید بودجه ای مناسب برای آن درنظر گرفته شود.

وی همچنین از راه اندازی شبکه لرزه نگاری در رشت خبر داد و گفت: شبکه لرزه نگاری رشت با حمایت استانداری گیلان تا پایان تیرماه ۱۳۹۴ راه اندازی می شود.

نبی بید هندی عنوان کرد: این شبکه در ابتدا با ۴ ایستگاه لرزه نگاری به صورت آزمایشی راه اندازی می شود و سپس با ساخت ایستگاه های لرزه نگاری دائمی در محل های مشخص شده به محل های جدید منتقل می شوند.آرشيو مطالب...


Copyright 2012
تعداد کاربران: 98