ثبت نام | ورود
English
امروز دوشنبه 1399.11.6 Iranian Construction Engineering and Management
صفحه اصلی
بر اساس نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم؛ واحد علوم و تحقیقات به عنوان پنجمین دانشگاه ایران شناخته شد

بر اساس آخرین اعلام نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم؛ ۲۷ دانشگاه ایرانی در این رتبه‌بندی که به عنوان یکی از بزرگترین نظام‌های رتبه‌بندی علم و فناوری دنیا شناخته می‌شود، قرار گرفتند. واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در جایگاه پنجمین دانشگاه ایرانی حاضر در این رتبه‌بندی شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم «سای ویژنز» ( www.scivisions.com ) در سال ۲۰۱۶ با رتبه‌بندی ۸۰۶ دانشگاه به صورت یک طرح آزمایشی بنیانگذاری شد. نظام رتبه‌بندی آینده‌پژوهی علم بر خلاف سایر نظام‌ها، ابعاد پژوهش، فناوری، نوآوری و همچنین یادگیری به عنوان خروجی آموزش را همزمان اندازه‌گیری می‌کند.

در دومین رتبه‌بندی صورت گرفته توسط این نظام رتبه‌بندی، ۱۲۶۱ دانشگاه دنیا حائز حضور در رتبه‌بندی شناخته شده‌اند.

۲۷ دانشگاه ایرانی در رتبه‌بندی جدید سای ویژنز حضور دارند که دانشگاه تهران با رتبه ۶۳۹ جهان، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با رتبه ۷۰۹ جهان، دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۷۲۶ جهان، دانشگاه صنعتی اصفهان با رتبه ۷۳۹ جهان و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با رتبه ۹۳۸ جهان، ۵ دانشگاه نخست کشورمان در این رتبه‌بندی هستند.

دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی تهران، علم و صنعت ایران، صنعتی امیرکبیر، علوم پزشکی تبریز، تربیت مدرس، مازندران، علوم پزشکی شهید بهشتی، تبریز، فردوسی مشهد، علوم پزشکی مشهد، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علوم پزشکی اصفهان، کاشان، اصفهان، شهید بهشتی، علوم پزشکی شیراز، رازی کرمانشاه، بوعلی سینا همدان، شهید باهنر کرمان، سمنان و گیلان نیز به ترتیب دیگر دانشگاه‌های ایرانی حاضر در این رتبه‌بندی هستند.

واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه بندی ۲۰۱۶ نظام رتبه بندی آینده پژوهی علم حضور نداشت و در رتبه بندی ۲۰۱۷ به جمع دانشگاه‌های حاضر در این رتبه بندی پیوست.

روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات این موفقیت را به کلیه اعضای هیأت علمی، دانشجویان، کارکنان و فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی تبریک می‌گویدآرشيو اخبار سايت...
Copyright 2012
تعداد کاربران: 119